Dział "Dla mediów" przeznaczony jest dla dziennikarzy, agencji prasowych i innych osób profesjonalnie związanych z mediami, a także dla wszystkich zainteresowanych ostatnimi informacjami i komunikatami prasowymi gminy Rewal.

Print

Rewalska wąskotorówka zagrała w spocie reklamowym.

W październiku w telewizji i Internecie rozpoczęła się kampania reklamowa pożyczki gotówkowej, oferowanej przez Alior Bank. W spotach reklamowych, oprócz mężczyzny w meloniku główną rolę odegrała... Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Print

Projekt Aż Po Morze w Gminie Rewal

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART jest pomysłodawcą i realizatorem nowej akcji marketingowej o charakterze ambientowym, nakierowanej na rozwój turystyki na Pomorzu Zachodnim.

Print

Aktywne życie w gminie Rewal - zobacz film!

Gmina Rewal słynie z w pełni profesjonalnych obiektów sportowo – rekreacyjnych usytuowanych w Rewalu, Pobierowie i Niechorzu oraz mniejszych boisk znajdujących się na terenie całej gminy.

Print

Powitanie wiosny z morsami w Pobierowie

Nadeszła długo oczekiwana wiosna, choć na pogodę tej zimy nie mogliśmy narzekać. Cały luty rozpieszczał nas wysokimi jak na zimową porę temperaturami. Jak co roku nie mogło zabraknąć tradycyjnego przywitania kalendarzowej wiosny, które odbyło się 22 marca br. na plaży przy ul. Jana z Kolna w Pobierowie.

Print

Akcja Pozdrowienia dla Rewala nabiera coraz większego tempa!

W październiku 2013 roku pracownicy Referatu Turystyki i Promocji Gminy Rewal oraz Gminnego Ośrodka Kultury ogłosili konkurs pn. “Pozdrowienia dla Rewala”. Ideą akcji jest zgromadzenie jak największej ilość pocztówek z najróżniejszych zakątków Polski i całego świata z pozdrowieniami dla gminy Rewal i jej miejscowości.

Print

Eska Summer City

Już po raz trzeci w gminie Rewal mieliśmy przyjemność gościć Hummera Radia Eska, z którego dziennikarze nadawali relacje z naszej gminy. Ekipa Eski gościła m.in na plaży w Pogorzelicy, obiektach sportowych w Niechorzu, skąd zachęcała do aktywnego wypoczynku w czasie urlopu.

Print

Wyprawa po lato z Radiem Szczecin

Radio Szczecin już kolejny rok zawitało w gminie Rewal z akcją promocyjną „Wyprawa po lato z Radiem Szczecin“. Z tej okazji w trzech miejscowościach gminy powstały studia terenowe z których prowadzone były poranne audycje Radio Szczecin na dzień dobry – studio Bałtyk. Dziennikarze zapowiadali zbliżające się imprezy w gminie Rewal, opowiadali o atrakcjach a także przeprowadzali wywiady z zaproszonymi gośćmi.

Print

Aktywnie w Gminie Rewal

Nastała długo wyczekiwana wiosna, kiedy ciepłe dni dodają energii.  To czas aktywnego wypoczynku, rodzinnych wycieczek i wspólnie spędzany beztroski czas. Z myślą o sportowcach i turystach ceniących sobie aktywną formę spędzania urlopów Gmina Rewal przygotowała szereg atrakcji na nadchodzący sezon.

Print

W Trzęsaczu powstanie „Aleja partytur”

W 2013 roku rozpoczęła się wielka przebudowa ulicy Klifowej w Trzęsaczu, która nabrała całkiem nowego, muzycznego charakteru. To jeszcze nie koniec zmian. Wkrótce powstanie tu tzw. „Aleja partytur”, którą zapoczątkowało dość wyjątkowe wydarzenie mające miejsce 12 sierpnia 2013r. w katedrze św. Jakuba w Szczecinie gdzie odbył się pierwszy koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu „Sacrum Non Profanum”, poświęconego w tym roku twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Print

Alternatywy na niepogodę

Na terenie całej gminy Rewal, w której skład wchodzi siedem miejscowości w tym sześć bezpośrednio usytuowanych nad samym morzem, znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia. Wszystkim którym nie straszny deszcz, wiatr, a lubią spacery, wycieczki rowerowe lub mogę swobodnie poruszać się po gminie, nie powinno się nudzić.

Print

Przewodniki turystyczne gminy Rewal dla dorosłych i dla dzieci

Pragniemy zaprezentować wyjątkowe przewodniki turystyczne, z których dwa powstały przy współpracy z jednym z największych wydawnictw na świecie – Hachette Polska, zaś jeden przeznaczony dla dzieci przy współpracy z jeleniogórskim wydawnictwem Ad Rem. Pierwsza publikacja to ponad 200 stron w prestiżowym wydaniu, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wybrzeża rewalskiego.

Print

Wakacyjne symbole w Pobierowie

Lato już blisko, nadmorskie miejscowości gminy Rewal przygotowują się na przyjęcie turystów. Na ulicach z dnia na dzień jest coraz tłoczniej, a większość lokali gastronomicznych i handlowych otworzyło już swoje podwoje. Żeby ubarwić trochę oczekiwanie na wakacje i słońce, powstał projekt polegający na ozdobieniu ulic kolorowymi symbolami lata.