Ikona Oferta dla inwestorów

oferta inwestycyjna

Ikona Przetargi

przetargi i sprzedaż mienia

W dziale tym znajdują się informacje dotyczące wszelkich formalności jakie należy dopełnić w czasie przygotowań do przetargu czy też po dokonaniu zakupu nieruchomości na terenie gminy Rewal.

abc inwestora

Ikona Inwestycje

plan zagospodarowania

Ikona zamówienia publiczne

zamówienia publiczne

Ikona Budżet

budżet gminy rewal

Ikona podatki i opłaty lokalne

podatki i opłaty lokalne

Ikona Dane Statystyczne

dane statystyczne

 • Konwój Pomocników Św. Mikołaja 2018

  Tradycyjnie na początku grudnia Gminę Rewal odwiedza "Konwój Pomocników świętego Mikołaja". Tegoroczna edycja wypadła 8 grudnia i odbyła się po raz dziesiąty. W barwnym, rozświetlonym korowodzie uczestniczyły pojazdy miejscowej straży pożarnej, policji, straży gminnej, straży granicznej oraz lokalnych agencji ochrony. Pomagali św. Mikołajowi dostarczyć dzieciom prezenty. W każdej kolejnej miejscowości począwszy od Pobierowa, przez Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, a skończywszy na Niechorzu, konwój zatrzymywał się ku radości nie tylko najmłodszych. Wszędzie św. Mikołaj witany był oklaskami, przyjaznymi okrzykami oraz fajerwerkami, po czym następowała chwila najważniejsza, czyli rozdawanie paczek. 

  Całe wydarzenie w gminie Rewal ma już swoją tradycję. Specjalnie tego dnia przyjeżdżają nad morze rodzice z dziećmi niemal z każdego zakątka województwa zachodniopomorskiego. Prezenty dostali dziś milusińscy m.in. ze Szczecina, Gryfic, czy Wałcza, oraz oczywiście dzieci z gminy Rewal. W sumie wydano około tysiąca paczek. W każdej miejscowości przygotowano ogniska, poczęstunek, muzykę i rozrywkę połączone ze świątecznymi kiermaszami. "Konwój św. Mikołaja" to także inauguracja świątecznego oświetlenia placów i ulic w gminie Rewal, które rokrocznie przyciąga zimą wielu turystów.

  Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na przyszłoroczny Konwój, który odbędzie się 7 grudnia 2019 r. czyli raptem za 363 dni ;)

  Impreza o takiej skali nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i wysiłku wielu ludzi. Dlatego pragniemy gorąco pogratulować i podziękować:

  Sołtysom i Radom Sołeckim wszystkich miejscowości
  Radom Rodziców
  Dyrektorom i nauczycielom szkół
  Pracownikom Referatu Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych UG Rewal
  Strażakom
  Woluntariuszom
  Gminnym Strażnikom
  Straży Granicznej
  Policji
  Agencji Ochrony Alien

  oraz

  Krzysztofowi Rudnikowi za dostarczenie infrastruktury technicznej

  Comments ()
 • KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE PROJEKTU BALTIC PIPE

  18 grudnia (wtorek) 2018r. godz. 16:30
  Niechorze, sala OSP, ul. Kolejowa 20

   

  Organizator spotkania przy pomocy i wsparciu Urzędu Gminy Rewal

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A

   

  Cel Konsultacji

  Przekazanie informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego gazociąg podmorski z Krajowym Systemem Przesyłowym realizowanego w ramach Programu Baltic Pipe oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji.

   

  Baltic Pipe to inwestycja mająca na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu

  ziemnego na rynek europejski. Wybudowana infrastruktura umożliwi transport gazu ziemnego

  ze złóż w Norwegii na rynek duński i polski, a także do klientów z sąsiednich krajów.

   

  Zakres prezentowanych informacji

  • Zakres i harmonogram projektu

  • Zasady udziału społeczeństwa

  • Stan prac projektowych

  • Najważniejsze rodzaje oddziaływań

  • Planowane i realizowane badania środowiskowe

   

  Uczestnicy spotkania

   

  Udział w konsultacjach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

   

  Składanie pytań/wniosków

  Wszelkie uwagi i pytania dotyczące projektu Baltic Pipe można przesyłać za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie: www.baltic-pipe.pl oraz kierując korespondencję na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz na adres:
  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Poznaniu ul. Grobla 15,
   61-859 Poznań 
  z dopiskiem „Konsultacje Baltic Pipe”.

   

  Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe jest na stronie: www.baltic-pipe.pl

  Comments ()
 • Rewalnadia 2018

  Niezwykle ciekawie zapowiada się XVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Rewalandia 2018 im. Stanisława Mamińskiego. Do rywalizacji w kategorii U-12, która rozpocznie się w piątek 14 grudnia o godzinie 14:45 w hali sportowo-widowiskowej w Rewalu zgłosiło się 16 bardzo dobrych drużyn z całej Polski:

   Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Escola Varsovia, Miedź Legnica, Odra Opole, Olimpia Grudziądz, Arkonia Szczecin, Gedania Gdańsk, Warta Gorzów Wlkp., AS Pomorze, Bałtyk Koszalin, FASE Szczecin, Olympic Wrocław, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra oraz drużyna gospodarzy Wybrzeże Rewalskie Rewal.

  Po raz pierwszy w historii rewalskiego turnieju zawodnicy rozgrywać swoje mecze będą na sztucznej trawie, która zostanie specjalnie przygotowana na potrzeby XVIII edycji turnieju.

  Zestawienie tak dobrych zespołów oraz rywalizacja na sztucznej trawie pod dachem z całą pewnością zapewni wspaniałe emocje nie tylko młodym piłkarzom ale także kibicom zgromadzonym podczas trwania całego turnieju.

  Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej od piątku 14 grudnia od godziny 14:45 gdzie w meczu otwarcia zagra drużyna Lecha Poznań z ekipą gospodarzy Wybrzeżem Rewalskim Rewal do niedzieli 16 grudnia gdzie odbędą się mecze finałowe oraz ceremonia zakończenia.

  Comments ()
 • Ikona Sport

  obiekty sportowe

 • Ikona Informacja Turystyczna

  informacja turystyczna

 • Ikona Telefony Alarmowe

  rewal bike system

 • Ikona Nadmorska Kolej Wąskotorowa

  system parkingów

 • Rewal Naturalny

  Rewal Naturalny